UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJA KAMIENIA NATURALNEGO:

Prawidłowo użytkowany i konserwowany kamień jest bardzo łatwy do czyszczenia i będzie służył przez wiele lat, ciesząc swoim naturalnym i niepowtarzalnym pięknem.

CODZIENNE CZYSZCZENIE

Zawsze sugerujemy najdelikatniejsze metody. Na kolor i jasność materiału mogą mieć wpływ substancję o silnym działaniu kwasowym lub zasadowym, dlatego sugerujemy stosowanie detergentów o neutralnym pH ( np. płyn do mycia naczyń)

Dla celów codziennego czyszczenia wystarczające jest przetarcie powierzchni czystą wilgotną ściereczką lub gąbką, a następnie wysuszenie suchą szmatką. Alternatywnie, możliwe jest umycie powierzchni umiarkowaną ilością neutralnego mydła, takiego jak popularne mydło marsylskie, a następnie spłukanie i osuszenie przy pomocy miękkiej suchej szmatki.

Przestrzegamy przed stosowaniem detergentów, technik mycia lub usuwania plam które nie są odpowiednie dla tego rodzaju powierzchni: zły typ interwencji może spowodować nieodwracalne szkody. Radzimy w każdej sytuacji o dokładne zapoznanie się z etykietą produktu, jaki zamierzacie Państwo zastosować w danym celu; w każdym przypadku, sugerujemy przetestować produkt zgodnie z instrukcją użytkowania, na małej części powierzchni, która znajduje się w niewidocznym miejscu. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować  środków z dużą zawartością chloru ( typu Domestos ). Powodują one nieodwracalne zmatowienie kamienia. Proszę jednak uważać na zbyt tanie „ marketowe ‘’ produkty – powiedzenie jakość ma swoją cenę sprawdza się w tej kwestii idealnie.

Stosowanie powłok na powierzchniach kamiennych może spowodować zmiany estetyczne produktu, które trudno przewidzieć . Produkty ochronne lub odświeżające mogą być stosowane wyłącznie po dokładnym oczyszczeniu materiału. W każdym przypadku radzimy, aby nakładanie wybranego produktu wykonywał specjalista.

Kamień naturalny ( w szczególności marmur ) nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu z następującymi produktami: oleje , cytrusy, wino, herbata , napoje (np.Coca-Cola), owoce i warzywa (pocięte), lub produktów higieny osobistej, takich jak pasta do zębów, perfumy, płyny po goleniu oraz produkty wysokiej kwasowości. Niektóre substancje zawarte w tych produktach mogą być agresywne. W związku z tym, w celu zabezpieczenia powierzchni, produkty takie powinny być usunięte jak najszybciej , a powierzchnię należy spłukać wodą i osuszyć. W przypadku substancji oleistych, powierzchnię należy umyć neutralnym mydłem, które  można zakupić w dużych centrach dystrybucyjnych lub sklepach  specjalizujących się w sprzedaży produktów do utrzymania czystości w domu. Natomiast w każdym przypadku radzimy, aby zwracać uwagę na wskazówki umieszczone na etykiecie produktu i nie stosować nadmiernej ilości tych produktów.

W każdym przypadku należy unikać ekspozycji na produkty chemiczne. W razie przypadkowego wylania substancji chemicznej na powierzchnię (farby, kwasy , rozpuszczalniki i produkty na bazie acetonu , substancje silnie alkaiczne, itp.) radzimy niezwłoczne usunięcie przy pomocy szmatki lub papieru, a następnie obficie spłukać wodą. Większość rodzajów kamienia jest odporna na uderzenie, jednakże zalecane jest unikanie stosowania nadmiernej siły lub naprężenia na powierzchni materiału. Należy powstrzymać się od uderzania o powierzchnię lub umieszczanie na niej nadmiernie ciężkich przedmiotów.

Ponadto, sugerujemy unikanie wchodzenia na blaty mebli kuchennych i łazienkowych z jakiegokolwiek powodu.

Środki do pielęgnacji kamieni, konglomeratów, spieków

W naszej firmie posiadamy bardzo duży wybór środków do pielęgnacji  kamieni, konglomeratów a także spieków. Posiadamy również środki do usuwanie zabrudzeń oraz zapobiegające powstawaniu plam.

Środki u nas dostępne są renomowanych firm takich jak FILA, AKEMI itp.

Każdy klient otrzymuje niezbędne podstawowe wskazówki na temat użytkowania oraz podstawowej pielęgnacji zakupionego kamienia są to wskazówki indywidualne w zależności od zastosowanego materiału.

Po wykonaniu usługi nadal pozostajemy w razie jakichkolwiek problemów klienta do dyspozycji klienta w kwestii doboru  profesjonalnych środków w razie jakichkolwiek problemów .

Jak czyścić materiał TechniStone?

Materiał TechniStone , z którego wykonane zostały np. blaty kuchenne, pielęgnuje się zwykłymi, nieagresywnymi kuchennymi środkami czyszczącymi, takimi jak markowy środek czyszczący Orange Cleaner firmy Technistone. W przypadku konieczności intensywnego czyszczenia (np. usunięcia starych tłuszczów wokół płyty kuchennej, osadów z kamienia przy zlewie itp.) można użyć środków podanych w Instrukcji czyszczenia . Po użyciu tych środków konieczne jest przemycie powierzchni delikatnym środkiem czyszczącym i czystą wodą.

Dłuższe działanie agresywnych środków czyszczących może uszkodzić powierzchnię produktu. Niezwykle istotne jest używanie do czyszczenia powierzchni wyłącznie wyrobów przeznaczonych do konglomeratu kamiennego – nie muszę być to te same środki co do czyszczenia naturalnych granitów lub ceramiki.

ZALECENIA OGÓLNE