Konglomeraty kwarcowe – są kamieniami, które ze względu na swoje liczne zalety są coraz chętniej wykorzystywane jako materiał na blaty kuchenne lub blaty łazienkowe.

Bogactwo zalet oraz unikalny wygląd sprawia, że coraz częściej podczas aranżacji kuchni lub łazienki decydujemy się na blaty z konglomeratu. Kluczowym atutem kwarcu jest jego wytrzymałość i jednolity kolorystyka, za sprawą, której może być on ciekawą alternatywą dla granitu.

Konglomerat to materiał powstający z połączenia kwarcu oraz dodatkowych substancji, dzięki czemu możliwe jest stworzenie kamienia o wyjątkowym wyglądzie. Blaty z konglomeratu cechuje niespotykana w innych kamieniach naturalnych głębia kolorów, intensywny połysk, a także wyjątkowo szeroka gama kolorystyczna.

Prezentowane próbki materiałów mają charakter jedynie poglądowy, mogą występować różnice w jego strukturze i kolorystyce

Blaty wykonane z konglomeratu cechuje:

Trwałość i odporność – są odporne na wysoką temperaturę do 200° C, promieniowanie UV, ścieranie, zarysowania, uderzenia oraz zaplamienie (woda, tłuszcze, wino, soki itp.)
Uniwersalna i jednolita kolorystyka – w ofercie posiadamy zgodną z najnowszymi trendami minimalistyczną paletę barw od nieskazitelnej bieli, poprzez beże, neutralne szarości , aż po czarny odcień.

Niska nasiąkliwość wody – jest to szczególnie istotne w przypadku blatów kuchennych, gdzie mamy stały kontakt z wodą

Gładka i błyszcząca powierzchnia – jest efektowna, przyjemna w dotyku i jednocześnie pozwala na łatwe utrzymanie blatu w czystości

Materiałem przewodnim jest konglomerat firmy Techniston, posiadamy również materiały firmy Guidoni., Silestone , Unistone.

 Technistone Noble Collection

 

Technistone Starlight Collection

 

Technistone Rustic Collection

 

Technistone Essential Collection

 

Technistone Harmonia Collection